Citas partneru programmas lai jūs nopelnītu jums liek jums internetā pārdot kaut ko dārgu vai ne īpaši vajadzīgu – pie mums jūs varat saviem lasītājiem ieteikt labu bezmaksas hostingu, un ja viņiem tas patiks, laika gaitā ar to nopelnīt, kad viņi iegādājas ekstras. Jūs piekritīsiet, ka kaut ko, kas maksā €0.00, ir salīdzinoši viegli pārdot!

Mūsu mātes kompānija katru mēnesi izmaksā ap 60 tūkstošiem ASV dolāru webmasteriem, kas savās lapās iesaka mūsu bezmaksas hostingu un saņem 50% komisijas maksu no klientiem, kas ir apmierināti ar servisu un izvēlas pāriet uz maksas hostingu vai iegādāties papildus pakalpojumus! Lai sāktu pelnīt nav nepieciešamas nekādas investīcijas. Vienkārši ievieto baneru ar linku, vai vēl labāk, uzraksti savas domas par eLATVIA bezmaksas hostingu, un norādot uz mūsu lapu izmanto savu affiliate kodu. Laika gaitā tu saņemsi peļņas procentus par tavu lasītāju apmaksātajiem maksas hostinga pakalpojumiem.

Hosting Affiliate F.A.Q.

 • Frequently Asked Questions
  • 1. How does our Affiliate Program work?
   We are offering one of the best revenue- share programs on the market. You only need to put an affiliate banner/link on your web site and start referring clients to us. We do the sales and the support and you get your commission.
  • 2. How much do I get paid?
   By driving customers to us, you will receive commission from 50% of the sale. What could be better than offering a great service to those that visit your web site, and making substantial revenue for doing that? You only send visitors to us, we'll do the rest and you get your commission.

   Affiliate Control Panel features:
   • Receive all the technical and billing support you need
   • View payments by sign-up statistics
   • Download your personalized tracking code
   • Track your commission payouts
  • 3. What are the Affiliate banners and how do they work?
   These are banners and text links that you put on your site and refer clients to us through them. They let us track the sales referred by you and allows you to get the commissions.
  • 4. Can I track in a more detailed manner from which pages of my site I get better conversion rates?
   Yes, with our affiliate engine you can put a suffix on every banner to track from which banner/link you get the most sales. The suffix is an optional code it could be a word number or just random symbols through which you can name your banner and monitor its performance.
  • 5. When Do I Get Paid?
   Affiliates commissions are issued and paid on net-60 day basis, between 10-15th day of the month (for instance commission for August will be paid between 10-15th of October). Payment is reduced by $30 for bank fees and charges if payment method is bank wire transfer or check. For Paypal or Moneybookers there is no fee for payouts. Commission is issued and paid if your affiliate balance reaches $100.
  • 6. How Do I Get Paid?
   There are four different payment methods through which you get paid: PayPal, Moneybookers, Bank transfer, Paper check. Make sure that you provide the correct payment details, so we can pay out your commissions in a timely manner.
Darbu sācis mūsu jaunais bezmaksas hostinga serveris. Izvietojiet savas web lapas pilnīgi par brīvu. Ja jums ir savs domēns - hostings pie mums tam būz bezmaksas. Iespējams pievienoties un ielādēt failus caur FTP vai izmantojot kontroles paneļa failu menedžeri. Visiem lietotājiem aktivizēts PHP, MySQL, CGi, Lapu statistika, e-pasta kastītes ar @tavs-domēns.lv un tas viss par brīvu un BEZ nekādām uzmācīgān reklāmām vai hostera baneriem. Izveidojiet savu mājas lapa par brīvu. Par Bezmaksas Hostingu.
All prices include VAT.
We use cookies to ensure you can get the best experience on our site. If you keep using this site we assume that you agree to our use of cookies. Privacy Policy OK